piątek, 30 listopada 2007

Kartony fasonowe - wykrojnikowe

Do wyprodukowania tego typu kartonu potrzebna jest matryca tnąca (wykrojnik). Opakowania wykrojnikowe mogą mieć praktycznie dowolny kształt i konstrukcje. Można wyróżnić następujące rodzaje opakowań wykrojnikowych:

*
- opakowania, które można uformować, zamknąć bez dodatkowych materiałów łączących takich jak taśma, klej.
*
- opakowania łączone jednopunktowo, dostarczane do klienta w formie płaskiej (podobnie jak karton klasyczny)
*
- opakowania samo składające są dostarczane do klienta płaskie, ale już przygotowane do uformowania. Otwierając karton jednym ruchem uzyskujemy opakowanie gotowe do użytku z zamkniętym już dnem.

Kartony fasonowe najczęściej wykorzystywane są do pakowania towarów o mniejszych gabarytach. Ogromne zastosowanie znajdują w przemyśle spożywczym.

Opakowania fasonowe - wykrojnikowe projektowane były do pakowania produktów o zbliżonych kształtach i są przeznaczone do konkretnych zastosowań. W opakowania fasonowe - wykrojnikowe pakuje się takie wyroby jak buty, warzywa, cukierki, książki, itd.

Opakowania fasonowe - wykrojnikowe dostosowane są funkcja do specyfiki przewożenia i przechowywania danej grupy towarowe.

2 komentarze:

Sabrina Dutko pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Sabrina Dutko pisze...

Jeżeli szukacie oferty, gdzie dostaniecie różne kartony oraz dowiecie się jak na przykład je zastosować troszkę w niestandardowy sposób, to polecam: http://www.amataska.pl/